Robotyka

Robotyka – interdyscyplinarna dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Domeną robotyki są również rozważania nad sztuczną inteligencją – w niektórych środowiskach robotyka jest wręcz z nią utożsamiana.

Dzięki warsztatom z robotyki dzieci i młodzież samodzielnie uczy się konstruować roboty z klocków lego, poznając w ten sposób powyższe dziedziny wiedzy Zajęcia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Warsztaty Twój Robot, to nauka programowania, a także rozwój logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, tak bardzo przydatnej w późniejszym życiu.

Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat

Na czym polegają zajęcia ?

Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Wiedza na zajęciach jest przekazywana poprzez zabawę. Wychodzimy z założenia, że oryginalne zajęcia dla dzieci to fantastyczna i przemyślana rozrywka! Z nami nudzić się nie można.

Uczestnicy są dobierani w zespoły dwuosobowe. Na każdy zespół przypada komputer i zestaw klocków. W pierwszej części warsztatów zespoły budują robota według podanego scenariusza, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować. Dzięki temu roboty poruszają się i samodzielnie wykonują misję np. sprzątają śmieci z biurka, znajdują wyjście z labiryntu, transportują ładunek itd. Oczywiście nie brakuje u nas konkursów, zawodów z robotami, które dzieci wprost uwielbiają.

Organizowane przez nas kursy stwarzają nabycie nowych umiejętności takich jak nauka pracy zespołowej, rozwój kreatywności i logicznego myślenia, pogłębienie wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki, fizyki, matematyki i robotyki.

 

Organizujemy również imprezy urodzinowe z robotyką! Poniżej pakiety urodzinowe.